Avukatların özellikle tanıdıkları kişiler için baktıkları davalarda ve yaptıkları danışmanlıklarda en çok karşılaştıkları soruların başında ücretsiz hizmet gelmektedir. Ancak birçok kişinin önemsemediği şekilde avukat olabilmek için yıllar boyu eğitim almak, staj yapmak ve tecrübe elde etmek gerekir. Bu açıdan İzmir avukat hizmetlerinin alınabilmesi için ücretsiz hizmet talebinde bulunmak hiçbir zaman doğru değildir.
Avukatlık hizmetlerinin verilebilmesi için öncelikle vekalet verebileceğiniz konumda hukuk fakültesi bitirmiş, stajını tamamlamış, barok kaydı yapılmış ve tecrübe etmiş bir meslek erbabı ile anlaşmak gerekir. Boşanma, iş hukuku, kiracı tahliye davası, icra takibi veya ceza davası gibi her konuda iyi bir avukat seçmek de önemlidir. Bu nedenle İzmir avukat hizmetlerini talep ettiğinizde, öncelikle avukatın tecrübesine ve hizmet politikasına göre ödemeniz gereken fiyatları kabul etmeniz gerekir.

İzmir Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadar?


Boşanma davaları aile hukuku çerçevesinde görülen davalar olarak içeriğinde nafaka, tazminat, velayet ve mal paylaşımı gibi birçok farklı konuyu da bulundurur. Davanın bazen çekişmeli olması bazen anlaşmalı olması gibi imkanlar da yer alır. Her koşulda davanın müspet ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için iyi bir İzmir boşanma avukatı ile anlaşmak gerekir.
İzmir boşanma avukatı tarafından hizmet verilirken, birçok farklı kıstas göz önünde bulundurulabilir. Boşanma için başvuran kişinin taleplerine, avukatlık ücret giderlerine, standartlarına ve resmi makamlar tarafından talep edilen rakamlara göre bu ücret değişiklik gösterebilir. Bir boşanma avukatı ile anlaşarak hizmet aldığınızda, elbette ki bu avukatın tecrübesine ve dava kazanma başarısına göre de daha yüksek ücretler ödenmesi mümkündür.

Yurt Dışı Boşanma Farkı Nedir?


Ülkemizde boşanma davaları için Türk Aile Hukuku göz önünde bulundururken, yurt dışı boşanma ise farklı bir dava konusu olarak farklı yasalar çerçevesinde görülen davalardır. Bu işlem örnek olarak Almanya'da evlenmiş ve boşanma davası tamamlanmış bir çift için Türkiye'de de verilmiş olan bu yabancı ülke kararının tanınması işlemdir.
Çoğu çift yurt dışı boşanma işlemlerini tamamladıktan sonra farklı ülke mahkemelerinde tamamlanan bu davayla boşanma, nafaka, velayet ve miras gibi birçok konuda da sonuç elde eder. Bu davalarda tanıma yurt dışındaki kararın Türkiye mahkemelerinde tanınması ve tenfiz ise yurt dışında alınan kararın Türkiye'de uygulanması anlamına gelir. Bu işlemlerde de fiyat politikaları yurtiçi boşanma davalarından daha farklı şekilde belirlenir.