Avukatlık; kişilerin kişiler ile kişilerin kurumlar ile veya kurumların kurumlar ile yaşadığı hukuki sorunların çözümünde vekil olarak hizmet yürütmeyi ifade eder. Yani örnek olarak iki kişi arasında bulunan bir borç ilişkisi veya bir trafik kazasındaki dava sürecinde avukat, tarafların vekili olarak davayı yürütebilir. Bu anlamda izmir avukat hizmetleri ile de tüm dava süreçlerinde doğru bir ilerleyiş elde etmeniz mümkündür.
Dava süreçleri temel olarak; 
Hukuk davaları 
Ceza davaları
Kamu davaları 
Vergi davaları gibi farklı çeşitlere ayrılır. 
Bu davaların her birinde de ayrı hukuk dalları ile ilgili tecrübeli avukatlar vekalet hizmetleri verebilir. Örneğin, iş yeri ile işçi arasındaki tazminat davaları, İş Hukukunu ilgilendirirken, bu konuda İş Hukuku tecrübesi bulunan bir İzmir avukat sayesinde hizmet alınması doğru bir süreç yürütülmesini sağlayabilir.

Hukuk Davalarında İzmir Avukat Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Hukuk davaları nihayetinde ceza ile sonuçlanmayan ve kişiler ile kişiler arasında ya da kişiler ile kurumlar arasında yürütülen davalardır. Özel Hukuk alanında Medeni Kanun, Borçlar Kanunu, Ticaret Kanunu gibi farklı dallar ile bu davalar yürütülür. Tecrübeli bir İzmir avukat seçimi yapıldığında, örnek olarak Aile Mahkemesi davalarındaki boşanma, velayet veya nafaka dava süreçleri için danışmanlık ve vekalet hizmetleri alınabilir.
Hukuk davaları içerisinde tazminat davası, ortaklığın giderilmesi, tenfiz davası, icra davası, kira hukuku davası, telif hakkı davası, kat mülkiyeti davası veya nüfus davası gibi birçok çeşitli yer alabilir. Bu davalar 
Ticaret Mahkemesi
İş Mahkemesi
Aile Mahkemesi 
Sulh Hukuk Mahkemesi 
Asliye Hukuk Mahkemesi ,
Tüketici Mahkemesi 
İcra Hukuk Mahkemesi 
Kadastro Mahkemesi gibi mahkemelerde yürütülür. 
İzmir avukat hizmetleri ile bu mahkeme mercilerinde açılan, hakkınızda açılmış olan veya açılacak davalar için hizmet alınabilir.

Ceza Davalarında İzmir Avukat Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Ceza davaları sonucunda, beraat veya cezai yaptırım ile karşılaşılabilir. Bu nedenle hukuk davalarına göre ceza davaları daha zorlu süreçlerdir. Örneğin; taksirle adam öldürme, trafik kazası sonucu birinin yaralanması veya istismar gibi çok farklı suçta yargılama ceza mahkemelerinde gerçekleştirilir. Yargılama süreçlerinde İzmir avukat hizmetleri sayesinde kişinin suçsuzluğunun kanıtlanması veya adil bir şekilde yargılanması sağlanır.
Ceza davaları bugün Ağır Ceza Mahkemeleri başta olmak üzere 
İcra Ceza Mahkemeleri 
Sulh Ceza Mahkemeleri 
Asliye Ceza Mahkemeleri 
Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi 
Bölge Adliye Mahkemeleri Ceza Daireleri 
Yargıtay Ceza Daireleri 
Fikri Sınai Haklar Ceza Mahkemesi 
Çocuk Mahkemesi gibi mahkeme mercilerinde görülür. 
Bu davalarda İzmir ceza avukatı Ceza Hukuku alanı içerisindeki Genel Ceza Hukuku ve Özel Ceza Hukuku dallarını detaylı bir şekilde kullanarak, tecrübesi ile en iyi sonucu elde etmeye çalışır.

En İyi İzmir Avukat Seçimine Nasıl Ulaşılabilir?


İyi bir avukat, sabit bürosu ile mesai saatleri içerisinde sistematik bir şekilde randevu sistemi ile görüşme sağlayabilir olmalıdır. Vekalet verilmiş dava süreçlerinde İzmir avukat hizmetleri aksama yaşamadan verilmeli ve dava sürecine dikkatle eğilerek çalışılmalıdır. Hem hukuk davaları hem ceza davalarında Deniz Hukuk Bürosu bu disiplinli sisteme sahip olarak hizmet verir. Avukat Deniz Kekik dava süreçlerinizde başlangıçtan karar aşamasına kadar her kademede süreci takip ederek hizmet verir.