Avukatların belirli kıstaslara göre birbirinden ayrılması ve iyi avukat ya da kötü avukat olarak nitelendirilmesi hiçbir zaman doğru değildir. Çünkü her avukatın hukuk fakültesi mezuniyeti sağlayana kadar temel hukuk bilgilerinin tümüne sahip olması ve sonrasında ilk staj ile de bu konuları tecrübe etmesi gerekir. Ancak İzmir en iyi boşanma avukatı gibi bir nitelendirme yapılması açısından da bazı kıstaslar göz önünde bulundurulabilir.
İzmir en iyi boşanma avukatı boşanma yani aile hukuku üzerinde yıllar boyunca tecrübe elde etmiş ve bu konuda diğer tüm hukuk alanlarına göre daha fazla çalışma yapmış kişidir. Çünkü her avukat mesleğinde belirli bir noktaya ulaşabilmek için kendisine uygun bir alan tercih eder ve bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırır. Bu açıdan da aile hukuku üzerinde uzmanlık elde etmiş ve tecrübesi daha üst noktada bulunan bir avukat en iyi niteliğe sahip olabilir.

En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Olmalıdır?


İzmir genelinde seçebileceğiniz en iyi boşanma avukatı hukuk denildiğinde tanınmış bir kimliğe sahip olarak, aldığı birçok davada olumlu sonuçlar elde etmiş olmalıdır. Çünkü boşanma davaları çok kapsamlı bir yapıya sahiptir. Boşanma davalarında velayet, malların paylaşılması, soyadı değişimi, miras, nafaka ve tazminat gibi birçok kalem bulunur. İyi bir avukat bu kalemlerin hepsi hakkında bilgi ve tecrübesiyle doğru sonuçlara ulaşabilmelidir.

İzmir'de Boşanma Avukatı Ücreti Nasıl Belirlenir?


İyi bir boşanma avukatı ile anlaşma gerçekleştirdikten sonra elbette ki en fazla merak edeceğiniz başlıklar arasında boşanma avukatı ücreti yer alacaktır. Avukatlık ücretleri aslında belirli standartlar ile tespit edilerek, Türkiye'nin birçok kentinde birbirine benzer rakamlar oluşturur. Boşanma davaları için de ödenecek ücretler bu standartlara göre tahmin edilebilir bir düzeydedir. Fakat seçtiğiniz avukat ve bu avukatın sizin için uygulayacağı fiyat politikası da değişiklik gösterebilir.
İzmir'de boşanma avukatı ücreti hesap edilirken, öncelikle anlaşma gerçekleştirdiğiniz avukatın tecrübesi ve ne kadar başarılı olduğu önem arz eder. İyi bir avukat daha önce kazanmış olduğu onlarca hatta belki yüzlerce dava sayesinde önemli bir şöhret elde etmiş olabilir. Bu durumda boşanma avukatı ücreti resmi masraflar ve klasik masraflar dışında özellikle ücreti vekalet anlamında yüksek veya gayet ekonomik olabilir.