Neden Ücretsiz Profesyonel Yardım Almalısınız

Neden Ücretsiz Profesyonel Yardım Almalısınız

Danışmanlık hizmetleri ülkemizde son yıllarda giderek artan bir şekilde artış göstermektedir. Kuruluşlar ve işletmeler markalaşmadan tutun insan kaynaklarına ve muhasebeye kadar birçok konuda alanında uzman danışman firmalardan çeşitli hizmetler alarak sorunlarını çözüme kavuşturma ve ihtiyaçlarını giderme yolunda adımlar atmaktadır. Sektör her gün yeni alanları da içine alarak danışmanlık hizmetlerinin kapsamını artırmakta ve yükselen bu talebi yeni danışmanlar yetiştirerek karşılamaya çabalamaktadırlar.

Fakat danışmanlığın tam anlamıyla bir meslek olarak görülmemesi, danışmanlara herhangi bir izin veya lisans verilmiyor olması birçok kişinin danışman olmasına sebebiyet vermektedir. Ücretsiz danışmanlık ta genellikle bu tip şahıslar tarafından ortaya çıkarılmaktadır. Böyle bir şey yoktur. Az veya çok her hizmetin bir karşılığı bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz hukuk alanında da avukatlık mesleği bir nevi danışmanlık olarak değerlendirilebilir. Hukuk sektöründe ücretsiz danışmanlık verdiğini iddia eden insanlara itibar etmemenizi öneririz.

Günümüzde iş kollarının ve mesleki faaliyetlerin çok fazla çeşitlilik göstermesi bireylerin ve de kurumların belli başlı bölümlerde uzmanlaşmaları sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Hukuki danışmanlık hizmetini veren kişinin uzmanlığının konusu da bu alanlara dair özel ve genel hukuk kavramlarıdır. Birey veya kurum belli bir alanda faaliyet göstermeyi amaç edinmiş olabilir fakat bu durum ihtiyaç duyacağı hukuki bilgiye sahip olduğu anlamına gelmemektedir. Zira hukukta her konuya dair özel düzenlemeler bulunsa fahi bazı genel veya daha temelde yer alan bilgilere de ihtiyaç doğabilir.

Ücretsiz danışmanlık yapmak

Bir avukat tutma aşamasında herkesin aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi, bir avukata vekalet ücreti vermek mi yoksa ücretsiz danışmanlık tutmak mı, oluyor. Barodan ücretsiz danışmanlık atanmasını talep etmek birçok kişi için uygun bir durum gibi görünebilir. Bu yazımızda, barodan ücretsiz danışmanlık talep etme ya da ücretli vekaletli bir avukatlık arasında ne gibi bir fark var, onu inceleyeceğiz. Davanız için en önemli konu, davayı ve konuyu iyi bilen bir avukata danışmaktır.

Avukatın barodan mı atandığı, vekalet için kaç para ödendiği gibi konuları ayrı bir yere koyarsak sizin adınıza en önemli konu gerçekten davanızı bilen, sizi iyi anlayan bir avukat ile mi çalışıyor olduğunuzdur. Bu konu o denli önemlidir ki, sonuçta alacağınız sonucun sizin nazarınızda bir önemi vardır. Tıpkı yüksek rakamlar ödeyip dava kaybedebileceğiniz gibi, barodan ücretsiz danışmanlık vasıtasıyla davayı kazanabilirsiniz de. Hatta avukat tutmadan da bir mahkemeye gidebilirsiniz. Ancak hepsinin kendine göre bazı riskleri mevcuttur.

 KOBİ’ler ilk sırada olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun  aşağıdaki başlıklardaki danışmanlık hizmetlerine ihtiyaçları vardır

–   Yönetim Danışmanlık Hizmeti
–    Üretim DanışmanlıkHizmeti

–    Hukuki Danışmanlık Hizmeti
–    İnsan Kaynakları Danışmanlık Hizmeti
–    Pazarlama Danışmanlık
–    Finans ve Muhasebe Danışmanlık Hizmeti
–    Satın Alma Danışmanlık Hizmeti
–    Ar-Ge Danışmanlık Hizmeti
–    İdari Yönetim Danışmanlık Hizmeti
–    Uluslararası İşlemler Danışmanlık Hizmeti
–    Bilişim Danışmanlığı

Bu danışmanlık hizmetlerine ek olarak ülkemizde son yıllarda yaygın olarak başvurulan danışmanlık hizmetleri ise şu şekilde sıralanabilir.
–    Fizibilite ve İş Planı Hazırlama Danışmanlık Hizmeti
–    Anahtar Teslim Fabrika Kurulumu ve Makine Yerleşimi Danışmanlık Hizmeti
–    Eğitim Danışmanlık Hizmeti

–    Hibe ve Fon Danışmanlık Hizmeti
–    Proje Yönetimi Danışmanlık Hizmeti
–    Marka ve Patent Danışmanlık Hizmeti

Tüm bu danışmanlık alanlarında ülkemizde yüzlerce danışmanlık firması bulunmakta ve birçok bireysel danışman hizmetlerine devam etmektedir.

Barodan nasıl ücretsiz avukat tutulur?

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirleri baz alırsak barodan avukat tutmanızı önermeyiz. Zira sizin için en önemli olan konu avukata ödediğiniz vekalet ücreti değil davanızın problemsiz bir şekilde bitebilmesidir. Adli yardım başlığı ile ele alınan, baronun size avukat atadığı bir model şu an geçerli durumda. Fakat adli yardım konusu tüm davalar için geçerli değil yalnızca bazı davalarda geçerli durumda.

7/24 avukat danışma ücretsiz, ücretsiz avukat danışma hattı izmir, alo avukat danışma hattı ücretsiz, whatsapp avukat, sanal avukat soru sorma

Danışmanlık hizmetleri ülkemizde son yıllarda giderek artan bir şekilde artış göstermektedir. Kuruluşlar ve işletmeler markalaşmadan tutun insan kaynaklarına ve muhasebeye kadar birçok konuda alanında uzman danışman firmalardan çeşitli hizmetler alarak sorunlarını çözüme kavuşturma ve ihtiyaçlarını giderme yolunda adımlar atmaktadır. Sektör her gün yeni alanları da içine alarak danışmanlık hizmetlerinin kapsamını artırmakta ve yükselen bu talebi yeni danışmanlar yetiştirerek karşılamaya çabalamaktadırlar.

Ücretsiz danışmanlık nasıl bulunur?

Ücretsiz danışmanlık prosedüründe, atmanız gereken ilk adım baroya gitmektir. Baroya gittikten sonra ilk süreçte, avukatlık ücretini ödeme gücünüzün olmadığını ifade eden gelir belgesini de hazırlamanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, fakirlik belgesi bu konuda önemli bir belgedir. Fakirlik belgesini muhtarınızdan alabilir, baroya sunabilirsiniz. Sonraki durumda ise baronun bu belgeyi ve sizin finansal durumunuzu ödeme gücü açısından değerlendirmesini bekleyeceksiniz. Sigortanız yatıyor mu yatmıyor mu gibi önemli detayları değerlendiren baro şartlara göre ücretsiz danışmanlık atamaktadır. ücretsiz danışmanlık avukatı

Ücretsiz danışmanla çalışmanın riskleri

Baronun atadığı ücretsiz danışmanlar, davanızla çok yakından ilgilenip sizi çok iyi temsil edeceği gibi, konu hakkında bilgisiz, deneyimsiz bir avukatın sizi temsil etme dolayısı ile tehlikeli bir durumun içine girme riskiniz de mevcut. Birçok kişi nezdinde davanın seyrini pozitif yönde götürebilecek bir avukat önemli bir nokta. Ancak baronun atadığı ücretsiz danışmanlık avukatı, sizi bu konuda tatmin edecek kapsamda bir çalışma ortaya koymayabilir.

İnternetten avukata danışmak: İnternetten avukata nasıl soru sorulur?

Hukuki bir desteğe, bir haksızlığa kimse düşmek istemez. Ancak böyle bir durum yaşandığında da yapmak gereken en kısa zamanda bir avukata danışmak ve hukuki desteğine başvurmaktır. Ceza hukukuna hakim olan, davanın söz konusu olduğu alan ile ilgili bugüne kadar birçok emsal dava görmüş olan avukatlar, yaşadığınız problem her ne olursa olsun yaşadığınız durumun kaderini farklılaştırabilir. Peki avukata nasıl danışabilirsiniz?

Avukatlar danışmanlık ücreti almaktadır

Eğer yol üzerinde bir hukuk bürosuna girip, uzun süreli, ciddi bir destek almak, kafanızdaki bazı soru işaretlerinin giderilmesini isterseniz, muhtemelen avukatlar bu durum için sizden ücretsiz danışmanlık ücreti alabilir ki bu da en doğal haklarıdır. Zira avukatlar davalar dışında danışmanlık yapmakta, inceleme, araştırma yaparak geçinmekteler.

 

 

18 cevaplar
 1. Özkan
  Özkan says:

  Babamdan kalan araçta 6 hissedarız Araç 10 BİN TL Değerinde Henüz intikal yaptırmadık. Aracı sattık Notere gittik 4 gün önce haciz konmuş araştırdım benim borcum dan dolayı konmuş. Borcum 10 BİN TL kadar. Henüz intikal yapmadığımız Borcunu kat kat karşışacayak tapular da var. Araçtaki hissem de olan haczi Tapu lara Kaydırmam mümkün mü.?araçtan Benim payıma bin beşyüz liralık paydaki haciz için Aracı Satamıyoruz bu saçma değil mi.? Nasıl bir yol izlemeliyim.?
  Yardımcı olursanız çok sevinirim SAYGILAR SUNUYORUM ❤️

 2. şükran çelimli
  şükran çelimli says:

  MERHABA size akşam basimiza gelen bi olaydan bahsedip sizden fikir almak istiyorum.simdi biz 14 yildir aynı evde kiracı olarak oturuyoruz bu güne kadar kimseyle bi problemimiz olmadi.altimiza 1 ay oldu komsu tasindi 1 ayda 3 kez kapimiza sikayete geldi ,gecen gün sabah herkes okula işe gidiyor evde kimse yok eşime mesaj atmis sabah cocuklar koşuyor diyor.kardesim benim evde koşucak kadar küçük çocuğum yok diyorum anlamiyor.benim 17 ve 15 yaslarında yetişkin kıalarım ve 11 yaşında oğlum var.bu komsunun altinda iki tane kucuk cocuk var ,onun altinda 3 cocuklu aile ,karsidinda 2 çocuk ama bunlar anlamiyor sürekli bizim kapimiza geliyor..aksam saat 23:00 suları kizlar uyuyor eşim ve ben ben cay iciyoruz asagidan sopayla vuruyorlar o kadar sasirdik ki anlamadik ne oldu biz de kapiya ciktik zillerini basip artik yeter dedik tabi is büyüdü apartmanda bagiristik eşim ve adam fena halde tartisti, bende adama kardesim kazık kadar adamsin utanmiyomusun bi ayda 3 kez kapimiza gelmeye, ne kadar ayip diye bagirdim adam bana cirkeflik yapma falan dedi kizlar uykusundan kalkti korkudan polis cagirmislar ben polise sikayetciyim olduğumu psikolojimi bozdugunu ,sabah gidip aksam geliyoruz bizi huzursuz ediyorlar falan dedim . Iki tane oğlu var Allah korusun cocuklarima bisey yapar diye korkuyorum. eşimide de tanidigim icin soyluyorum eger bir daha kapimiza gelirlerse ki gelirler daha kötü seylerin olmadindan korkuyorum.bu nedenle yarin gidip karakola sikayette bulunmak istiyorum.850 tl kira ödediğim evde korkarak yürüyorum asker gibi çocuklarıma sürekli komut veriyorum ve böyle yaşamak istemiyorum bu olay bizim icin önemli .Şimdi bilir kişi olarak bu duruma da ben ne yapmaliyim daha önce bu tarz bi olayla karsilastin mi ?

 3. EROL YAMAN
  EROL YAMAN says:

  MERHABA SAYGILAR İYİ GÜNLER… MİRAS BIRAKAN EŞİ DE ÖLEN DEDENİN, EŞİ DE ÖLEN İKİ EVLADININ BİRİNİN TEK DİĞERİNİN BEŞ ÇOCUĞUNA BIRAKTIĞI MİRASIN ORANLARI NASIL OLUR? – % 50 Sİ ÖLEN TEK ÇOCUKLU EVLADININ, YAŞAYAN TEK ÇOCUĞUNA VE % 50 Sİ DE ÖLEN BEŞ ÇOCUKLU EVLADININ, YAŞAYAN BEŞ ÇOCUKLARINA MI? VEYA NASIL OLUR? % ???

 4. MEHMET DOĞUKAN BAYRAKTAR
  MEHMET DOĞUKAN BAYRAKTAR says:

  Merhabalar ben bir bilgisayarcı aracılığı ile laptop aldım . faturayı kendi üstüne yaptı tanıdık biri oldugu için bişe demedim . laptop arıza verdi bende ona verdim laptopu garanti yolladım dedi. 4 aydır laptop yok ve ona ulaşamıyorum . şunu sorucam laptopun faturası onun üstüne eğer laptopu sattıysa ben suç duyurusunda bulunursam bişey çıkarmı. laptopu ona verdiğime dair mesaj kayıtları ve bolca şahidim var ? yardımcı olurmusunuz .

 5. Oktay
  Oktay says:

  Merhabalar aracımı sattım alan kişi aracı almak için arkadaşını gönderdi. Gelen kişi ile birlikte aracı yetkili bir oto tamir firmasına götürdük araç incelendi araçta olan şeyler söylendi ve araç bu şekilde kabul edildi. Kişi aracı aldıktan sonra şimdi ise araçta sıkıntı olduğunu ve aracın masraflarını benim karşılamamı istiyor ama aracı alan kişinin araçta olacak sıkıntılardan ahaberi var idi aracımı alan kişi emekli subay ve beni tehdit ediyor ne yapam gerekiyor

 6. Kemal ipek
  Kemal ipek says:

  Merhaba ben bir ay önce eşimden ayrıldım ayrılma sebebim ise benim oğluma eziyet etmesi dövmesi itip kakmasi yüzünden psikolojik en ve fiziken oğlumu perişan etmiş bu yüzden ayrılma gerçekleşti ama ben bu kadının hapis cezası almasını istiyorum bu konu için ortak bir kız çocuğumuz var evde onada sürekli siddet uyguluyormus çocuk tek tek anlatıyor neler yaptığını bu kadını hapis cezası aldirtmam için nasıl bı mahkeme açabilirim acil yardiminizi bekliyorum saygılarımla

 7. cavit
  cavit says:

  mehaba avakat bey ben fransada yasiyorum fransa ve turkiye sigorta antlasmasi var bu duruma gore ben turkiyeye kesin donus yapip sigortami oraya aktarabilirmiyim bu islemin sūreci uzun olurmu tesekurler

 8. Demet
  Demet says:

  İyi geceler ben eski patronuma hizmet tespiti davası açtım delillerimde çalıştığım adrese gelen postalarım internet alışverişlerimden gelen kargolar birde patronumun adına kayıtlı faturayı düzenli olarak ben ödüyorum davayı kazanma şansın nekadar birde eski patronum anlaşma yönünde talebi var ben anlaşıp davayı geri çekip feragat edersem tekrar dava açabilirmiyim şimdiden teşekkürler

 9. Hakan tantan
  Hakan tantan says:

  Merhabalar ben is hukuku icin konusunda danisacaktim. Ozel bir sirkette calismaktayim gecen ay benim maasimdan 2 yovmiye kesilmis disiplin sucu islemisim fakat bu konu hakkinda benim bir bilgim dahilinde yapilmis sozlu veya yazili olarak herhangi bir islem yapilmadi.ve tarafima hic bir bilgi.verilmedi bu konuda tek tarafli fesh hakki getirirmi
  Saygilarimla
  Hakan tantan

 10. Özlem
  Özlem says:

  Merhaba Avukat hanım benim bir sorum olacak bankaya olan kredi borcum avukata düştü maaşımın bir kısmına haciz koyuldu ve bu maaşından kesilen paranın borçtan değil faizden düştüğünü söylüyor avukat bu doğru mu borçtan düşmesi gerekmiyor mu teşekkürler iyi çalışmalar

 11. Sevinç Erbay
  Sevinç Erbay says:

  Merhaba
  Ben size anne ve kardeş e soybağı reddi davası açmak istiyorum sonrasında isim soyisim i değiştirmek için dava açmak istiyorum babamdan yetim aylığı alıyorum bunları yapınca babamdan aldığım maaşım kesilir mi ve miras davamız devam etmekde onu etkiler mi bana yardımcı olabilir misiniz

 12. Haluk Guleklibatur
  Haluk Guleklibatur says:

  Trafikte gıyabi olarak tutanak düzenlendi. İtiraz dilekçesi hazırladım. Ancak dava dilekçesini yasal süre dolduktan bir gün sonra verdiğimi farkettim.
  Tensip zaptı düzenlendi. Sanırım bu davanın kabulu anlamına geliyor.
  Eğer haksız bulunursam ve masrafları ödemem istenirse.
  Kabul edilen davanın usul hatası yüzünden yok sayımını isteyebilir miyim ? Karşı dava açılması durumunda Ceza yükümlülüğünden kurtulur muyum ?

 13. Adem
  Adem says:

  Merhaba iyi çalışmalar ben eski eşinden bosanali dört yıl oldu geçenlerde bir tartışma yaşadık ve bana sözlü olarak sen bana kocalık yapmadın cocuklarda senden değil diye beyanda bulundu kendisini nereye şikayet edip DNA tesdi talep edebilirim çocuklar herhangibir zarar gorurmu tsk

 14. Serap Demirci
  Serap Demirci says:

  Merhaba.Ben Karsiyaka Atakentte oturuyorum.Karsiyaka belediyesi baska bir apartmanda bulunan sahsin istegi uzerine bana ait olan agaclarimi izinsiz kesmistir.Ki bu agaclar sadece ben8m balkonumu kapatir durumdadir ve belediyeye ait agaclar degildir.Konuyla ilgili birkac kez ozur dilemistir Parklar Bahceler Midurlugundeki yetkililer.Ama neye yarar.14 yillik agaclar geri gelmiyor ve babamin hatirasidir.Bana gore buraya gelip sorup sorusturmadan agaclari kesmeleri yanlistir.Ki bu yuzden ozur diliyorlar.Fakat ben yasal yollara basvurup ayni boyuttaki agaclari oraya diktirmek istiyorum.Nasil bir yol izlemeliyim.Bu arada eger sizinle calisip dava edersek ucretleri ne olur ve bu ucretide Belediyeye yukleyebilirmiyiz.

 15. admin
  admin says:

  Ağaçların kesilmesi sebebiyle Belediye aleyhine İdare Mahkemesi’de tazminat davası açılabilir. Vekalet ücreti ve dava masrafları tarafınızca karşılanır. Eger dava kabul edilirse mahkeme masrafları geri alınır. Detayları görüşmek üzere ofisimize buyrun.

 16. admin
  admin says:

  DNA testi özel sağlık kuruluşlarında haricen yaptırılabiliyor. Eğer çocukların babası olmadığınız ortaya çıkarsa bu hususta dava açılması gerekiyor. Daha detaylı bilgi için ofisimize buyrun.

 17. admin
  admin says:

  Biyolojik anneniz belliyse o kişiye analık davası açabilirsiniz. Ancak soybagi reddi davasında anne açısından bir karar verilmez. O dava baba ve çocuk arasındaki durum hakkında bir karara bağlanır. Isim ve soyisim değişikliği için ayrı bir dava açılması gerekir. Bu dava miras davasını etkilemez. Daha detaylı görüşmek üzere ofisimize buyrun.

 18. admin
  admin says:

  Tensip zaptının düzenlenmesi davanın kabul edildiği anlamına gelmiyor. Davanız süresinde açılmadığı için red kararı ile sonuçlanabilir. Davadan kendiniz de feragat edebilirsiniz. Karşı dava açılması diye bir durum söz konusu değildir. Davanız reddedilince veya feragat ettiğinizde trafik cezasını ödemek ve mahkeme masraflarını üstlenmek durumunda kalırsınız.

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir